English

מפת האתר

צור קשר

 מקומות נושאים ושמות באתר

מי אנחנו

הצהרת פרטיות

פוליקמן

אלקיס

שכטר

גרשטיין

יורב

דף הבית

 

מקומות, נושאים ושמות באתר

בסוף הרשימה מובאת ביוגרפיה קצרה על חלק מהאנשים המוזכרים במפתח - מעודכן לשנת 2006

 

מקומות ונושאים

 

ישובים בבסרביה

 ידניץ

נובוסליצה

קלישקוביץ

צ'רנוביץ

סיביר

 

ההגליה לסיביר

 

שואה

גירוש טרנסניסטריה

חיים יהודיים בגולה

 

מנהיגי ציונות-חרדית בבסרביה ובוקבינה

 

עולם החסידות בבסרביה ובוקבינה - בית ראז'ין

 

 

ארץ ישראל

 

תיאורי ארץ ישראל בשנים 1934 - 1937

 

קבוצת שח"ל והכנה לעליה


טירת-צבי כללי    

 

יום העליה (1937) וההתקפה הראשונה  - 1938

 

טירת צבי 1939 המשק והנשק

 

שנים ראשונות בטירת צבי

 

טירת צבי במלחמת השחרור

 

 

 

המשפחות המופיעות באתר, לפי סדר א-ב

נושאים כ י ט ח ז ו ה ד ג ב א
ביוגרפיה ת ש ר ק צ פ ע ס נ מ ל

 אברמזון יענקל'ה וחני (יורב)

אהרונוביץ אמנון ואתי (אסתר)  

אוחנה צילה (יורב) ושמעון

אלקיס אביגדור ושרה

אלקיס אברהם  

אלקיס בן ציון וחנה

אלקיס ברוך ובתיה(שכטר)

אלקיס חיים

אלקיס הרב ישעיה-איסר

אלקיס מאיר ודינה

אלקיס מאיר וציפורה

אלקיס מרדכי וחוה

אלקיס משה-יהודה וציפורה(פוליקמן)

אלקיס צביקה ושרה

אלקיס שלמה ותקווה

ארנון (פוליקמן) אברהם והמשפחה

בן-גיגי שלמה וחוה (יורב)  

בן משה אמיתי

בן משה מעין

בן משה שחר וורד

בן שלום עזרא ולאה (פוליקמן)

ברעם - משפחה

גולדנברג אנצ'יל ורחל (אלקיס)  

גלסר גבי ורותם (יורב)

גרשטיין יעקב-יוסף ורבקה-מירל  (שכטר)

גרשטיין ישעיהו ומניה

גרשטיין לייב-אברהם וביילה

המל גור

המל מיכאל ושרה (יורב)

המל שי וחגית

המל שמו (שמעון) ופורמי

המל תומר ורבקה

הערשטיין יונה וברכה

וילקומרסון-משפחה

ויניצקי אברהם וסריל (גרשטיין) ודוד בנם

ויין צבי ומרים (פוליקמן)

ווקסלמן יואל ופרידה (פוליקמן)

חרק אליעזר וסירל (גרשטיין)

טפירו אילה (יורב) ואפיק

טלר צבי ויהודית (שכטר)

טפלא שלומית (שכטר)

יורב - משפחה

יורב אבישי ויהודית

יורב אבישי ומלכה (שכטר)  

יורב אור ואפרת

יורב אוריה וחדוה  

יורב אלעד ומירי

יורב בניהו ונחמה  

יורב זאב ושרית

יורב זהבה

יורב חנה (גיסר)

יורב חנוך ואהובה

יורב חנוך וציפורה

יורב חנן וברכה

יורב יוסי וחנה  

יורב ישעיהו ויהודית

יורב ישראל ולאה (אלקיס)  

יורב משה ואראלה

יורב משה ומלכה

יורב משה ונעמי  

יורב נועם

יורב ניר ושי-לי

יורב עמוס ועליזה  

יורב צוריאל ואליענה

יורב עמיר ורוזה

יורב רבקהלע (בת אבישי ומלכה)

יורב שלמה ורותי

יורב שמואל ועדה

כהן אמנון וורד (המל)  

ליקסנברג מאיר וקמה (המל)  

לב-ארי שלמה ובתיה (יורב)

לסר משה (חרק)

סגל צבי ושרה

סגל ראובן ומרים (גרשטיין)

עופר אור  ומורן (יורב)

עוקד - משפחה

עיני דרור וטל (המל)

עלקיס משה ומלכה

פוליקמן אברהם אבא ועמליה

פוליקמן ברוך וגליקל

פוליקמן חיים וחנה

פוליקמן - משפחה

פוליקמן ישעיהו בן שאול ופולה

פוליקמן ישראל ובריינדל

פוליקמן מתתיהו וגיטה

פוליקמן פנחס והענדיל

פוליקמן שאול ופולה

פוליקמן שלום שכנא ורחל

פוליקמן שלמה (בן אברהם אבא)

פז נעמה (יורב) ויגאל-עם

פלד איתמר והודיה (יורב)  

צלקו יעל (יורב) ואריאל

קדמון רבקה (בן משה-יורב) ורפי  

קליין - משפחה

קלר - משפחה

קפלן חסיה

קרייזברג שמואל ושושנה ,גור אריה עמליה

שילר ישראל וסאסיא (אלקיס)

שיפניידל יוסף ופייגה (אלקיס)  

שירי (יורב) זהר ואליהו

שכטר - משפחה

שכטר אברהם ושרה

שכטר ישראל ומרים

שכטר משה ויעל

שכטר משה ורבקה  

שכטר צבי וינטה וצאצאיהם

שכטר שלום בר ופייע (פועה אסתר פוליקמן)

שכטר שלמה

עניינים נוספים המופיעים באתר

כרוניקה למשפחת גרשטיין

לוח ימי-ההולדת במשפחת ישראל ולאה יורב

שורשים לישראל ולאה יורב

תמונות מחתונות במשפחה

תאריכי פטירות במשפחת גרשטיין-יורב

מכתבי סבא יעקב-יוסף גרשטיין


מתכונים בהמלצת בנות המשפחה


שרשים למשפחת אלקיס


שרשים למשפחת גרשטיין


נושאים רבים ומגוונים מופיעים ליד כל אחת מן הדמויות הנזכרות.
לחץ על השם, ותמצא את החומר.

נשמח להוסיף שמות וענינים או לתקן טעויות
מי שאינו מוצא כאן חומר חשוב לתולדות המשפחה מוזמן לשלוח אותו אלינו.

 

חזרה למעלה

פרטים ביוגרפיים על חלק מצאצאי המשפחות שיש להן דפים באתר   

(צאצאים נוספים - בעיקר ילידי השנים האחרונות - רשומים בדפי הוריהם)

סריל (גרשטיין) חרק - בתם השניה של יעקב-יוסף ומרים (שכטר) גרשטיין, נכדה ליונה וברכה הרשטיין. נולדה בשנת 1895, בקלישקוביץ, והתייתמה מאמה בגיל שלוש.  לאחר נישואיו של אביה עם דודתה – עזרה לרבקה-מירל לטפל בילדיה הבאים. נישאה לאליעזר חרק, ונולדו לה מניה (מרים) ומשה.  לאחר פטירתו של אליעזר – נישאה לשלמה גלר, ונולד לה אהרון. חיו ביידיניץ. שלמה גלר נפטר ב 1932.        סריל ובנה אהרון יצאו עם הגירוש    לטרנסניסטריה  1941, אל הדרך ממנה לא שבו  הי"ד.  

אביגדור אלקיס – בנם השביעי של משה-יהודה וציפורה (פוליקמן) אלקיס, נכד לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן. נולד בנובוסליצה והוגלה עם המשפחה לברזובו בסיביר בשנת 1941.  נישא שם לשרה שילר, ונולדו להם שני בנים.   משה/ מישה, ופייבל/פבל. אביגדור היה אדם אופטימי, וגם בתנאים הקשים בסיביר היה מתלוצץ ומרים למשפחה את המורל. עבד קשה כדי לפרנס את המשפחה ולאפשר לאחותו הצעירה ללמוד לימודים גבוהים. גם שרה שילר למדה בסיביר לימודים גבוהים, ועבדה כמורה לרוסית.  בשנת 1959 עזבו את סיביר, והתיישבו באיוונו-פרנקובסק שבברית-המועצות, שם נפטר אביגדור בשנת 1981.    שרה ובניהם היגרו לארצות-הברית בשנת  1989.  שרה נפטרה בארצות-הברית בשנת 2004.

ברוך אלקיס – בנם הבכור של משה-יהודה וציפורה (פוליקמן) אלקיס נכד לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן. נולד בנובוסליצה.  בצעירותו – היגר ברוך לפרו, אך חזר לנובוסליצה כשחלה במחלה קשה שם.  התחתן בנובוסליצה עם בתיה שכטר (בת-אח של רבקה-מירל גרשטיין), ונולדו להם שני בנים (שלמה ומאיר)  ובת (רבקה-לה).    בגירוש לטרנסניסטריה 1941 נספתה בתם התינוקת. הם הגיעו לכפר קרושינובקה, שרדו את התנאים הנוראים, חזרו לרומניה  ובשנת 1946 עלו ארצה , כאן נולד בנם הצעיר (צבי/צביקה).   רוב השנים גרו במושב חמד, והתפרנסו מחקלאות, לול וגידול דבורים.   ברוך אלקיס נפטר בשנת 1982. 

חיים אלקיס - בנם הששי של משה-יהודה וציפורה (פוליקמן) אלקיס, נכד לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן.  נולד בנובוסליצה, והוגלה עם המשפחה לסיביר בשנת 1941.  נשא אשה ונשאר לחיות בטיומן, בסיביר, שם נולדו ילדיו.   חיים נפטר בשנת 1997, ונקבר בטיומן..

מאיר אלקיס - השלישי בבניהם של משה-יהודה וציפורה (פוליקמן) אלקיס, נכד לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן. הוא היה הראשון מבני-המשפחה שעלה ארצה, בשנת 1933. שירת כגפיר בשמירה על הקמת "גדר הצפון", והיה ממקימי המושבה "שרונה". נשא לאשה את דינה סקריטון, והם חיו רוב השנים בחולון. שם עבד מאיר כבנאי, ולבסוף התפרנס מגידול דבורים, מקצוע שלמד מאחותו רחל.  מאיר נפטר בשנת  1994.  לא היו לו ילדים.

חוה  אלקיס – בתם השניה של משה-יהודה וציפורה (פוליקמן) אלקיס., נכדה לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן.  נולדה בנובוסליצה. – נישאה לשאר-בשר של המשפחה, מרדכי אלקיס.  

מרדכי אלקיס נהרג בפוגרום ביידיניץ  בתאריך י"ג תמוז תש"א (1941)  חוה  אשתו נפטרה בקרושינובקה – טרנסניסטריה,  בתאריך א' כסלו תש"ב (1941)  הי"ד.

רחל (אלקיס) גולדנברג - בתם החמישית של משה-יהודה וציפורה (פוליקמן) אלקיס, נכדה לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן.  נולדה בנובוסליצה, בסרביה, נישאה לאנצ'יל גולדנברג,  והם עלו ארצה בשנת 1938.היו חברים בגרעין "השומר הצעיר" שהקים את קיבוץ "רוחמה". נולדו להם שני בנים (יואב ומשה), והם עזבו את הקיבוץ.   רוב ימיהם גרו בקרית-חיים, והתפרנסו מגידול דבורים.   רחל נפטרה בשנת 1999.

לייב-אברהם גרשטיין – בנם השני של יעקב-יוסף ורבקה-מירל (שכטר) גרשטיין, נכד ליונה וברכה הרשטיין. נולד בשנת 1902.בקלישקוביץ, בסרביה.  נישא לבילה יוספזון, ועבר להתגורר בידניץ.  נולד להם בן – שמשון.  נספו בגרוש לטרנסניסטריה  1942 .  הי"ד.

שרה (יורב) המל - בתם הבכורה של לאה (אלקיס)  וישראל (גרשטיין) יורב.,  נכדה למשפחות אלקיס וגרשטיין, נינה ליונה וברכה הרשטיין ולאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן.  נולדה בשח"ל ערב-העליה לטירת-צבי, ונקראה על-שם הסבתא-רבה שרה פוליקמן.  גדלה בטירת-צבי.  נישאה למיכאל המל, ועברה לחיות בקיבוץ סעד.  עבדה שנים רבות כמורה, היתה פעילה למען יהודי ברית-המועצות, כיהנה כארכיונאית של קיבוץ סעד.   סייעה מאד לאחיה משה יורב בעריכת האתר המשפחתי. נפטרה 16.4.2009  לרשימת צאצאיהם של שרה ומיכאל המל – ראה בדף שרה ומיכאל המל.

יונה וברכה (מוזמן) הערשטיין: מוצא המשפחה, היה העיר אטאקי-פודולסק באוקראינה,שם נולד יונה הערשטיין (ברוסית – גרשטיין) בשנת 1850, בערך.  יונה נשא לאשה את ברכה מוזמן, ונולד בנם הבכור – יעקב-יוסף.   כאשר קיבל יונה הזמנה לכהן כשוחט ראשי  בעיירה ידניץ בבסרביה – עברה המשפחה לשם, ונשארה שם למעלה מחמישים שנה, כשהם מגדלים את ילדיהם יעקב-יוסף, סריל, משה-אהרון, חנה, פנחס, מרים וחיה(חייקה) ומתפרנסים מעבודת השחיטה של האב (שגם לימד את בנו הבכור את ההלכות הקשורות במקצוע).  ברכה ויונה נפטרו זה אחרי זה בשיבה טובה בידניץ, בשנת 1939.   לרשימת צאצאיהם -  ראה בדף יעקב-יוסף ורבקה-מירל גרשטיין.

שלומית טפלא – בתם של אברהם ושרה (כהנר) שכטר. נולדה בחיפה,ונקראה על-שם שלמה שכטר הי"ד, אחיו של אביה, שנרצח על-ידי ערבים בשמרו על שדות טירת-צבי 1943. 

אבישי יורב  - בנם השני של לאה (אלקיס) וישראל יורב, נכד למשפחות אלקיס וגרשטיין, ונין ליונה וברכה הרשטיין ולאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן. נולד בטירת-צבי,   נישא ליהודית  שפנגרי ונולדו להם שלשה ילדים: אוריה רותם ובניהו.  אבישי ויהודית נפרדו.  לרשימת הצאצאים של אבישי ויהודית – ראה בדף ישראל ולאה יורב. אבישי נפטר 11.1.2012

  לאחר גירושיו מיהודית – נישא למלכה לבית שכטר, בת לבן-דוד של אביו.  בירושלים נולדו שלושת ילדיהם:  צוריאל, אלעד ורבקה.  כפנסיונר – הוציא לאור ספר בעל שני כרכים, המתאר את השתלשלות התורה שבעל-פה עד כתיבתה. לרשימת הצאצאים של אבישי ומלכה – ראה בדף ישראל ולאה יורב                                                                                                                     

זהבה יורב -  בתם החמישית של יעקב-יוסף ורבקה-מירל (שכטר) גרשטיין, נכדה ליונה וברכה הרשטיין.  נולדה בשנת 1911 בקלישקוביץ. -בסרביה  זהבה היתה אחת משני האחים, שלמדו בילדותם בבית-ספר. הספיקה ללמוד בצ'רנוביץ להיות גננת, ואף עבדה שנתיים במקצועה.   בשנת 1932 עלתה ארצה יחד עם אחיה חנוך כ"תיירים למכביה" – ישר לקבוצת שח"ל. ברחובות.  כעבור כחמש שנים יצאה עם חבריה להקים את טירת-צבי, ובה חיה עד יום מותה. זהבה נישאה בגיל מבוגר לשלום יקיר, משרידי טרנסניסטריה, והתגרשה כעבור מספר שנים. לא היו לה ילדים. הצטיינה בעשיית חסד ובהחזקת  בית-הכנסת.  נפטרה בשנת 1988 בטירת-צבי.

חנוך יורב - בנם הששי של יעקב-יוסף ורבקה-מירל (שכטר) גרשטיין, נכד ליונה וברכה הרשטיין. נולד בשנת 1912. בקלישקוביץ – בסרביה. בילדותו, למד חנוך כמה שנים בבית-ספר, ואחר-כך בישיבה, והתפרנס מכריכת-ספרים.  למרות שהיה מצעירי הבנים – התבלט חנוך כמנהיג ופעיל. עלה ארצה כראשון הבנים יחד עם  אחותו זהבה כ"תייר למכביה" -  ישר לקבוצת שח"ל של "הפועל-המזרחי"  ברחובות.  שימש כמזכיר הקבוצה וממקימי "חבר הקבוצות הדתיות".  עם חבריו עלה להקים את טירת-צבי, כאן נישא לאהובה סניטקובסקי, וכאן נולדו ילדיו משה וחוה.  שימש כמזכיר-חוץ של הקיבוץ וכבנאי .  עזב את טירת-צבי, וחי שנים רבות בקרית-שמואל, כשהוא ממשיך בפעילותו.   חנוך נפטר בשנת 2000.  רשימת צאצאיהם של חנוך ואהובה – ראה בדף המתאים.

חנוך יורב - בנם השני של שמואל ועדה (לרנר) יורב, נכד ליעקב-יוסף ומרים (שכטר) גרשטיין, נין ליונה וברכה הרשטיין.  נולד בטרנובה – בסרביה בשנת 1925, ועלה ארצה עם הוריו בשנת 1936. גדל במושב "בית-עובד" ליד נס-ציונה.  נישא לציפורה ברגשטיין  וחי בתל-אביב.  חנוך נפטר בשנת 2002. לרשימת הצאצאים של חנוך וציפורה  – ראה בדף שמואל ועדה יורב.

חנן יורב  - בנם השלישי של שמואל ועדה (לרנר) יורב, נכד ליעקב-יוסף ומרים (שכטר) גרשטיין, נין ליונה וברכה הרשטיין.  נולד בטרנובה – בסרביה, ועלה עם הוריו בשנת 1936.  גדל במושב בית-עובד.  נישא לברכה סרוק , נפטר בשנת 2014.  לרשימת הצאצאים של חנן וברכה – ראה בדף שמואל ועדה יורב.   

ישעיהו יורב -  בנם השלישי של יעקב-יוסף ורבקה-מירל (שכטר) גרשטיין, נכד ליונה וברכה הרשטיין.  נולד בשנת 1904 בקלישקוביץ – בסרביה. . נישא למניה (בת אחותו למחצה), והם גרו בידניץ, שם  נולדה בתם – ליזה. למרות רצונם לעלות ארצה – הם נשארו בידניץ, לעזור להורים  ולסריל (שהיתה אחותו למחצה של ישעיהו ואמה של מניה).  יצאו עם הגירוש לטרנסניסטריה – ובתם נספתה, אך הם שרדו! עלו ארצה לאחר השואה, נפרדו,   וישעיהו התחתן עם יהודית (בנדיט), גם היא משרידי טרנסניסטריה.   לא היו לו ילדים נוספים. ישעיהו נפטר בשנת 1985.

ישראל (גרשטיין) יורב  - בנם הצעיר של יעקב-יוסף ורבקה גרשטיין, נכד ליונה וברכה הערשטיין ולמשה וחיה-ברכה שכטר.  נולד בקלישקביץ-בסרביה.  נישא ללאה אלקיס, והם עלו ארצה והיו מראשוני טירת-צבי ובוניה. נפטר בטירת צבי בשנת 1999

לאה (אלקיס) יורב -  בתם הרביעית של משה-יהודה וציפורה (פוליקמן) אלקיס,  נכדה לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן.  נולדה בנובוסליצה – בסרביה.  נישאה לישראל גרשטיין, והם עלו ארצה והקימו את טירת-צבי. נפטרה בטירת צבי בשנת 2006

 לרשימת צאצאיהם של ישראל ולאה יורב – ראה בהמשך הדף. עוד על ישראל ולאה – ראה בדפים למשפחות גרשטיין ואלקיס.  על טירת-צבי בפירוט – ראה בדף טירת-צבי.   

משה יורב -  נולד בשנת 1908. בקלישקוביץ, בסרביה. ליעקב-יוסף ורבקה-מירל (שכטר) גרשטיין, נכד ליונה וברכה הרשטיין. עלה ארצה בשנת 1933 ישר לקבוצת שח"ל ברחובות, שם נישא למלכה, ושם נולד בנו שלמה.  היה בין מקימי טירת-צבי ובוניה, ובה נולדו שתי בנותיו: בתיה וחנה. אהב ללמוד תורה, ועסק בעבודתו במסירות. בארגונו של משה – התאספו כל האחים שהיו בארץ בשנת 1950 ב"בית-עובד" אצל שמואל, בכור האחים,  ובהזדמנות חגיגת יובל ה- 60 לשמואל – שינו את שם משפחתם מגרשטיין ליורב – על שם ההורים שנספו בשואה, יוסף ורבקה. משה   נפטר בשנת 1969 בטירת-צבי.

שמואל יורב – נולד בשנת 1890- כבן הבכור ליעקב-יוסף ומרים (שכטר) גרשטיין בקלישקביץ, בסרביה, נכד ליונה וברכה הרשטיין.  נישא לעדה לרנר, ונולדו להם: שושנה, חנוך וחנן. בבסרביה עסק שמואל בחקלאות ובמסחר. עלה ארצה בשנת 1936 והתיישב במושב "בית-עובד" וחי מחקלאות,  עד פטירתו  בשנת 1950.

משה (חרק) לסר -   בנם של סריל (גרשטיין ) ואליעזר (לייזר)   חרק, נכד ליעקב-יוסף ומרים גרשטיין, נין ליונה וברכה הרשטיין.   נולד בקלישקוביץ – בסרביה, ועלה ארצה יחד עם דודו שמואל בשנת  1936.  אביו נפטר עוד בילדותו, ואמו נספתה בטרנסניסטריה, לזכרם שינה את שם משפחתו ל"לסר" – ראשי תיבות של שמותיהם.  שירת בצבא הבריטי,  חי באשדוד  ונישא לרבקה, ולאחר פטירתה – לרחל. . לא היו לו ילדים. נפטר בשנת 1996 ונקבר בקיבוץ בית קמה.

צבי סגל - בנם השני של מרים (גרשטיין) וראובן סגל,  נכד ליעקב-יוסף ורבקה-מירל גרשטיין, נין ליונה וברכה הרשטיין.  נולד בליפקאן – בסרביה.  הוגלה עם הוריו ואחיו לטרנסניסטריה, ושרד – יחיד ממשפחתו .   עלה ארצה לאחר המלחמה בשנת 1944.  נישא לשרה מימון .  לרשימת צאצאים של צבי ושרה סגל – ראה בדף משפחת סגל.

מרים (גרשטיין) סגל - בתם הראשונה של יעקב-יוסף ורבקה-מירל גרשטיין, נכדה ליונה וברכה הרשטיין.  נולדה בקלישקוביץ – בסרביה. נישאה לראובן סגל, והם חיו בליפקאן.  במלחמת-העולם השניה הוגלו עם ילדיהם וכל יהודי עירם לטרנסניסטריה, במהלך הגלות ניספו  כולם – פרט לבנם צבי.    

ישראל פוליקמן  - בנם הרביעי של שלום-שכנא ורחל פוליקמן הי"ד, נכד לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן. נולד בשנת 1908, ועלה ארצה:  בשנת 1927.  התגורר בירושלים עם אשתו בריינדל ( ציטרונבאום).  לרשימת צאצאיהם של ישראל ובריינדל  – ראה  בדף שלום-שכנא ורחל פוליקמן.

פנחס פוליקמן - בנם הבכור של אביגדור ושרה-דבורה פוליקמן.  לתולדות חייו בפירוט ולרשימת צאצאיו - – ראה בדף המתאים.

שושנה (יורב) קרייזברג -  בתם הבכורה של שמואל ועדה (לרנר) גרשטיין/יורב, נכדה ליעקב-יוסף ורבקה-מירל גרשטיין , נינה ליונה וברכה הרשטיין.  נולדה בבסרביה, ועלתה עם הוריה ארצה בשנת  1936.   נישאה לשמואל קרייזברג.  בתם – עמליה גור-אריה .  לרשימת הצאצאים של  שושנה ושמואל קרייזברג – ראה בדף שמואל ועדה יורב.

סאסיא (אלקיס) שילר  -  בתם הצעירה של משה-יהודה וציפורה אלקיס, נכדה לאבידגדור ושרה-דבורה פוליקמן.  נולדה בנובוסליצה – בסרביה,  והוגלתה לברזובו בסיביר עם המשפחה 1941. נישאה שם לישראל שילר, ונולד להם בן אחד  (בוריס). סאסיה למדה באוניברסיטה בטיומן – סיביר, ונהייתה שם מורה למתימטיקה בבית-הספר בברזובו.  משפחת שילר עזבה את סיביר בשנת 1959, ובשנת 1989 היגרה לארצות הברית.  

פייגה  (אלקיס) שיפניידל - בתם הרביעית של משה-יהודה וציפורה אלקיס, נכדה לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן. נולדה בנובוסליצה – בסרביה,   הוגלתה עם המשפחה לברזובו בסיביר 1941.  נישאה שם ליוסף שיפניידל, ונולדו להם בת ובן (ליובה ואליעזר). עבדה קשה בסיביר כדי לפרנס את המשפחה, ולאפשר לאחותה הצעירה ללמוד לימודים גבוהים.   בשנת   1959  עזבו את ברזובו והמשיכו את חייהם באיוונו-פרנקובסק.  בשנת  1989  עלו ארצה, והתיישבו בקרית-אתא. יוסף נפטר בשנת 2004 , פייגה נפטרה בשנת 2009

אברהם שכטר -  בן למתתיהו שכטר - אחיהן של  מרים ורבקה-מירל שכטר, שנישאו ליעקב-יוסף גרשטיין (רבקה – אחרי פטירתה של מרים) ולפייגה לבית זילברברג.  בן-דוד של ישראל (גרשטיין) יורב.  נולד בשנת 1914 בעיר חוטין – בסרביה.  נישא לשרה כהנר, ועלה מיד לאחר החתונה בשנת 1935.  חי בחיפה.   לרשימת צאצאיהם של אברהם ושרה שכטר -  ראה בדף על שמו.  נפטר יח' שבט תשס"ב  31.1.2002

ישראל שכטר -  אחיהן  של מרים ורבקה-מירל (שכטר) גרשטיין  דוד לישראל (גרשטיין) יורב.  נולד בקלישקוביץ, ונישא למרים-צירל לבית סדובניק.  התפרנס משחיטה בקלישקוביץ.  ישראל, אשתו, וכן בתם חיה-בתיה, בעלה בן-ציון פורמן ונכדיהם אריה-לייב ושיינדל – נספו בגירוש לטרנסניסטריה.  הי"ד.  בתם יהודית –  עלתה ארצה בשנת  1932 יחד עם חנוך וזהבה גרשטיין והצטרפה לקבוצת שח"ל ברחובות.  לאחר נישואיה לצבי טלר – הם יסדו עם חבריהם את מושב כפר-הרא"ה, שם חיו כל חייהם על החקלאות. נכדתם מלכה נישאה לאבישי  יורב.   לרשימות צאצאיהם – ראה בדף משה ורבקה שכטר,  בדף ישראל ולאה יורב ,  ובדף משפחת טלר.

משה שכטר - בנם הרביעי של פייע-פועה (פוליקמן) ושלום-בר שכטר,  נכד לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן.   הוריו וחמישה מאחיו ניספו בטרנסניסטריה – הי"ד. נפל בהגנה על כפר עציון במלחמת השחרור.  לתולדות חייו בפירוט – ראה בדף המתאים.

משה שכטר - בנם של ישראל ומרים-צירל (סדובניק) שכטר הי"ד, בן-דוד לישראל יורב.  נולד בקלישקוביץ, עלה ארצה בשנת 1927 , אך לא מצא עבודה ונסע לונצואלה. נישא לרבקה פלדמן, שאותה הכיר עוד מימי ילדותו, ונולדו ילדיו יצחק, מלכה , שושנה ואריה .  בשנת 1950 הם עלו ארצה  והקימו פה משפחה ולהם צאצאים רבים.  בתם מלכה נישאה לאבישי יורב, בן ישראל ולאה  ונכד ליעקב-יוסף גרשטיין ולמשה-יהודה אלקיס .

צבי שכטר -  בנם השני של פייע-פועה (פוליקמן) ושלום-בר שכטר, נכד לאביגדור ושרה-דבורה פוליקמן.  נולד בשנת 1915 בנובוסליצה,  נישא ליינטה, והם התגוררו ברומניה.  הוריו וחמישה מאחיו נספו בטרנסניסטריה – הי"ד,  והוא ומשפחתו שרדו ועלו ארצה כמעפילים  בשנת 1946. צבי שכטר  נפטר בשנת 1993.  לרשימת הצאצאים של צבי וינטה שכטר – ראה  פייע ושלום-בר שכטר.  

שלמה שכטר -  בנם של מתתיהו ופייגה (זילברברג)  שכטר, בן-דוד לישראל יורב. נפל בעת שמירה על שדות טירת צבי 1943.  לתולדות חייו בפירוט – ראה בדף על שמו.

חזרה  למעלה לתחילת הדף